Okan Buruk’tan Fenerbahçe yanıtı: Gönül isterdi burada sarılarak poz verelim

2022/23 sezonunun lig şampiyonu olan Galatasaray ve Türkiye Kupası’nı müzesine götüren Fenerbahçe bugün Şanlıurfa’da Süper Kupa finalini oynayacak. Yılan hikayesine dönen Süper Kupa maçına Fenerbahçe, U19 takımıyla çıkacak.

Mücadele öncesi Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“2 TAKIMIN BİR ARADA OLMASI DAHA GÜZEL OLURDU”

Okan Buruk açıklamasında; “Burada olmaktan mutluyuz. Urfa şehri bizi bağrına bastı. Ne kadar heyecanlı olduklarını gördük. İki takımın bir arada olması çok daha güzel olurdu. Urfa şehri büyük takımlara özlem duyuyor. Biz görevimizi yapmak için buradayız. Yarın tam olarak ne olacağını bilmiyoruz ama biz üzerimize düşeni yapacağız. Yarın sahaya çıkacağız ve bekleyeceğiz.

Kendi işimize odaklandık. Antrenman yapıp yarını bekliyoruz. Rakibimiz ne şekilde gelecek nasıl çıkacak bilmediğimiz için bekliyoruz. Fenerbahçe’yle maçı oynamayı çok isterdik. Maça hazırlanıp sahaya çıkacağız ve bekleyeceğiz. Benim açımdan bir şey söylemek zor. Ne olacağını da bilemiyoruz. Bizim bildiğimiz Fenerbahçe’nin yarın buraya geleceği ama hangi oyuncularla geleceklerle bilmiyoruz. Biz burada Urfa halkı ve çevre illerden gelen insanlarla birleştik.

Tansiyonu ne kadar düşürürsek o kadar iyi. Bunu sağlamak için de elimizden ne geliyorsa yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Okan Buruk; “Çok anlamlı bir organizasyon. Bütün gelirlerin depremzedelerle paylaşılacağı bir maç. Üzerimize düşeni Galatasaray takımı olarak yapmaya hazırız. Maçın ne olacağını bilmesek de biz karşılaşma için hazırız. Taraftarımızla birlikte kutlamamızı yapmak istiyoruz.

Gönül isterdi burada sarılarak poz verelim. Türk futbolunun tansiyonunun düşmesine ihtiyaç var. Biz Galatasaray olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Daha geçen sene bir deprem oldu. Hepimiz birlik olduk. Kazanan Türk futbolu olsun; Türkiye olsun.

Biz programımıza göre devam ettik. Tam kadro geldik buraya. Yarın sahada olacağız. Bizi ne karşılarsa karşılasın, işimizi yapmaya çıkacağız. Karşımızda hangi rakip olacağı bizim için çok önemli değil. Rakibin kimle çıkacağını bilmiyoruz. Bunu maçtan sonra konuşabiliriz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir